до 24. септември 2017 - 19:00
407 хора, посещаващи
описание на събитието
Red Bull KART FIGHT e картинг надпревара за всички любители на този спорт.
Единственото моторно състезание от света на Red Bull - в което ВИЕ сте главните герои.

ЕТАП 1 - ИНДИВИДУАЛНИ КВАЛИФИКАЦИИ
Всеки, който иска да участва разполага с 14 дни, за да постигне най-добро време, на някоя от посочените писти по избор. 20-те най-бързи състезатели от всяка писта, ще се класират за регионалните квалификации.
На избраната от вас картинг писта - се заплаща такса обиколка с 20% отстъпка.

Всяка регионална квалификация ще се проведе в 4 етапа, както следва:
ПОЛУФИНАЛ А – в него участват класиралите се на 1-во, 3-то, 5-то, 7-мо, 9-то, 11-то, 13-то, 15-то, 17-то и 19-то място по времената дадени в квалификацията. Полуфиналът е 5 обиколки състезание и 1 обиколка за прибиране. Стартовата решетка е на база класирането от квалификацията.

ПОЛУФИНАЛ Б – в него участват класиралите се на 2-ро, 4-то, 6-то, 8-мо, 10-то, 12-то, 14-то, 16-то, 18-то, 20-то място по времената дадени в квалификацията. Полуфиналът е 5 обиколки състезание и 1 обиколка за прибиране. Стартовата решетка е на база класирането от квалификацията.
(Номерата на картовете, с които участват състезателите, се определят чрез жребий).

ФИНАЛ А – В него участват заелите 1-во – 5-то място в двата полуфинала. Състезанието е 10 минути. Едно задължително преминаване през бокса.

ФИНАЛ Б – В него участват заелите 6-то – 10-то място в двата полуфинала. Състезанието е 10 минути. Едно задължително преминаване през бокса.

СУПЕРФИНАЛ А – Класират се пилотите от 1-7 място от Финал А и 1-3 място от Финал Б. 10-минутно състезание + 1 обиколка за прибиране. Състезанието е в ОБРАТНА посока на пистата.

СУПЕРФИНАЛ Б – Класират се заелите 8-10 място от Финал А и 4-10 място от Финал Б. 10-минутно състезание + 1 обиколка за прибиране. Състезанието е в ОБРАТНА посока на пистата.

КЛАСИРАНЕ: Крайното класиране в Регионалните квалификации се формира на база сбор от точките за деня. При равенство в точките победител е пилотът с повече първи места (с по-предни места от полуфинал и финал), при абсолютно равенство се сравняват най-бързите обиколки в етап от Регионалната квалификация.

Тримата най-бързи състезатели от всеки град се класират за Финала.

ФИНАЛ
Квалификация – 5 минути (жребий за картовете и изравняване на килограмите на пилотите), (класирането е на база най-бърза обиколка в рамките на 5-те минути)

1-ВИ МАНШ – Състезание в ПРАВА посока на пистата, 10 обиколки, 1 задължително спиране в бокса. Стартова решетка на база времената от квалификацията, Старт тип „Льо ман“ “ (при сигнал за старт до картинга се отива с тичане, сядане и потегляне, картовете са наредени по дължината на правата). Номерата на картингите са на база жребия преди квалификацията.

2-РИ МАНШ – Състезание в ОБРАТНА посока на пистата, 10 обиколки. Номерата на картингите са на база касирането от 1-ви манш (Първият взема картинга на последния, втория на предпоследния и т.н.). Старт „Льо Ман. Стартовата решетка е на база финиширането в първи манш.

3-ТИ МАНШ – Състезание в ПРАВА посока с частично МОКРА писта, 10 обиколки. Номерата на картингите са на база касирането от 2-ри манш (Първият взема картинга на последния, втория на предпоследния и т.н.). Старт от Стартова решетка. Стартовата решетка е на база финиширането във втори манш.

За класирането във всеки един от трите манша се дават определен брой точки според следната таблица:
Място 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Точки 15 т. 12 т. 10 т. 9 т. 8 т. 7 т. 6 т. 5 т. 4 т. 3 т. 2 т. 1 т.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: Крайното класиране в състезанието се определя на база спечелените точки от трите манша на ФИНАЛА. При равенство в точките следващият показател е най-предното класиране на даден пилот в маншовете (Например, ако пилот има 1-во, 5-то и 8-мо място и общо 40 точки, а друг пилот има 2-ро, 4-то и 8-мо място също има 40 точки, то победител е пилотът, който има едно 1-во място). При абсолютно равенство се сравняват най-бързите обиколки в цялото състезание.

Най-добрият състезател ще спечели титлата Шампион на България и незабравимо изживяване от света на Red Bull!